Fiber Lazer Markalama Makinesi

lazer-markalama-makinesi-rigt-side
lazer-markalama-makinesi-front-side
lazer-markalama-makinesi-left-side
lazer-markalama-makinesi-area

Lazer Markalama Makinesi

Lazer markalama Metaller, ABS, Ahşap, Pleksi, Kıymetli Maden (Altın – Gümüş ) gibi hemen hemen tüm malzemeler üzerinde işlem yapabilir. Herhangi bir ürün takviyesi olmadan damgalama, markalama, kazıma ve kodlama işlemleri yapılabilir.

Lazer Markalama Makinesi

Lazer markalama makineleri şu malzemelere işleyebilir :

Fiber Lazer

Attract fiber lazer markalama makinesi, her biçimde metal alaşımın, boyalı metalin, kaplamalı metalin ve endüstrilerde kullanılan birçok plastiğin ve diğer farklı malzemelerin fiber lazerle markalanması amacıyla üretilmiş bir markadır. Attract fiber lazer markalama makinesi otomasyon sistemlerinde kullanılmak amacıyla açık sistem olarak kullanılabileceği gibi bunun yanında masaüstü, el tipi veya kabinli olarakta kullanılabilir modelleri mevcuttur.

Metaller, Kıymetli Maden (Altın – Gümüş – Bronz), ABS, Ahşap, Boyalı MDF, Pleksi, Aynalı Pleksi, Seramik, Paslanmaz Çelik, Çelik, Deri, Renkli Cam, Mobil Telefon Kapakları gibi hemen hemen tüm malzemeler üzerinde işlem yapabilir. Herhangi bir ürün takviyesi olmadan damgalama, markalama, kazıma, bazı malzemelerde kesim! ve kodlama işlemleri yapılabilir.

Lazer markalama makineleri çeşitleri :

Kodlama,kazıma ve markalama için birçok değişik sistem bulunmaktadır. Farklı çeşit malzemeler üzerinde en uygun sonucu alabilmek için çeşitli lazer markalama kaynağı bulunmaktadır.

Lazer Çeşitleri :

Fiber Lazerler, Co2 Lazerler, Mopa Lazerler, UV Lazerler, Diod Lazerler gibi çeşitli lazer rezenatörleri bulunmaktadır.

Lazer Rezenatör Ne Demek?

Lazer rezenatör bir lazer markalama veya kesim makinesinde bulunan ve ürünlerin kesiminde veya markalamasında kullanılan gücü oluşturan ve bu sistemlerin en kritik/önemli ana parçalarından birisidir. Lazer rezenatörler yapısı gereği farklı güçlerde olabilir. Örneğin lazer metal markalama makinesinde 10 watt – 20 watt – 30 watt – 50 watt – 60 watt – 100 watt olurken metal kesim makinelerinde 500 watt – 1000 watt – 1500 watt – 2000 watt – 3000 watt – 4000 watt – 6000 watt – 8000 watt olabilmektedir.

Attract Markalama Lazer Avantajları

Sistemlerimiz full çalışma opsiyonuna sahiptir. İstenildiğinde sisteme otomasyon destekli çalışma alanları eklenebilir. Bu sayede seri üretimde zaman ve nakit kazanırsınız.!

Hızlı Lazer Markalama

Geliştirilmiş Alman teknolojisine sahip markalama sistemlerimizin galvo kafaları çok hızlıdır. Hızlı işlemelerde galvanometre motorlarının tepkime süreleri programdan alınan komuta ayak uydurabilir nitelikte olmalıdır. Buda yalnız attract markalama lazer olduğu gibi kaliteli sistemlerde bulunur.

lazer-markalama-makinesi-area

 Fiber Lazer Metal Markalama Makinesi – Çalışma Alan Ölçüleri ve Lazer Güçleri

Metal markalama lazer sistemlerimizde çeşitli çalışma alan ve güç seçenekleri bulunmaktadır.

Lazer Markalama Çalışma Alanları

lazer markalama makine sistemlerimizde kullanılan odaklama mercek seçenekleri şu şekildedir.

110 mm * 110 mm çalışma alanı : Genellikle fiber metal makinelerinde kıymetli maden markalama ve kesiminde kullanılan yaygın bir çalışma alanı seçeneğidir.

150 mm * 150 mm çalışma alanı : ABS plastik, Paslanmaz Çelik ve hediyelik eşya sektörlerinde kullanıma uygun orta ölçekte çalışma alanıdır.

200 mm * 200 mm çalışma alanı : Fabrika ve üretim tesislerinde daha çok büyük parçalarda kullanılmaktadır. Üretilen makine veya sistemlerin etiket bilgilerini, seri numaralarını, barkod yazmada kullanıma uygun çalışma alanıdır.

300 mm * 300 mm çalışma alanı : Tek seferde büyük alanlara yazma ihtiyacı duyulan malzemelerin markalama sın da kullanılır. Büyük alanda kesim yapılması çok mümkün değildir. Kesim yapılması gerektiği durumlarda kullanıcılara yüksek güç seçenekleri tavsiye edilmektedir.

Lazer Markalama Güç Seçenekleri

lazer güç seçenekleri oldukça fazladır. RAYCUS marka lazer kaynağı kullandığımız markalama sistemlerinde sektöre göre tasarladığımız alan ve güçlerle müşterilerimize optimum ürün sağlamaktayız.

  • 10 watt – Genellikle hediyelik eşya sektöründe markalama amaçlı kullanılır.
  • 20 watt – Çok tercih edilen bir lazer gücüdür. Hızlı tarama isteyen kullanıcıların sıkça kullandığı seçenekler arasında yer alır.
  • 30 watt – Markalama ve azda olsa kesim ihtiyacı duyan müşterilerimiz tarafından tercih edilir. (0.40 mm gümüş – 0.60 mm altın ÖRNEK)
  • 50 watt – Kesim ağırlıklı kullanıcıların sıkça tercih ettiği seçenektir. Kuyum sektöründe sık kullanılır.
Lazer Markalama MakinesiFiber Lazer Metal Markalama
Çalışma Alanı110*100 – 150*150 – 200*200 – 300*300 mm
Çalışma TezgahıMetal Tabla
Lazer KaynağıRAYCUS
Lazer Soğutma SistemiHava Soğutma Sistemi
Lazer Gücü10 watt – 20 watt – 30 watt – 50 watt – 100 watt
Malzeme Yükleme ÖlçüsüBüyük Malzemelere Markalama
Üretim YeriPRC (Üretim) / TÜRKİYE (Tasarım – Dizayn)
GüvenlikAcil Stop Düğmesi – Kapalı Kabin (Opsiyonel)
FonksiyonlarıKazıma – Markalama – Damgalama – Kesim
Veri AktarımıUSB 2.0
Çalışma Hassasiyeti0.001 mm
Maksimum Markalama Hızı5000 mm/sn.
Çözünürlük4000 dpi
Çalışma Voltajı220 V AC – 50 / 60 Hz
Güç Tüketimi400 W
PaketlemeAhşap Sandık İçerisinde
Makine Dış EbatlarıGenişlik 900 mm – Derinlik 1000 mm – Yükseklik : 1175 mm
Toplam Ağırlığı105 kg.
Garanti Süresi12 Ay