Geniş Ebat Lazer Kesim Makinesi

Geniş Ebat Lazer Kesim Makinesi

Attract Lazer, geniş ebatlı pleksi, ahşap ve tekstil kesimlerinde hız ve detay, hassas işleriniz için en doğru seçimdir. Yüksek hassasiyet sağlayan düz yataklama teknolojisi sayesinde en küçük detay kesimlerinizde dahi kusursuz sonuçlar elde etmenize olanak verir. Geniş ebat lazer kesim makinesi sistemlerimiz Türkiye ve birçok Avrupa  ülkelerinde yoğun ilgi görmektedir.

genis-ebat-laser-kesim-makinesi
Ahşap Lazer Kesim Makinesi

Ahşap - MDF geniş ebat lazer kesim makinesi. 3000*1600 mm geniş kesim alanına sahip model ahşap lazer kesimlerinde temiz ve yanık olmadan kesim yapabilir.

genis-ebat-laser
Pleksi Lazer Kesim Makinesi

Büyük ebatlarda tabaka pleksi kesimine uygun lazer makinesidir. Güçlü duman emiş sistemi sayesinde pleksi kesimlerinde koku yapmaz. 135 cm x 200 cm pleksi tabakanızı ebatlamadan etkin kullanabilirsiniz.

genis-ebat-laser-kesim
Deri - Tekstil Lazer Kesim

Sistemin opsiyonel modelinde Otomatik besleme tablası ve rulo açıcı sayesinde rulo tekstil, rulo suni deri kesimlerinde oldukça başarılıdır.

Geniş Ebat Lazer Kesicilerin Faydaları

Attract Co2 lazer kesiciler, geniş formatlı malzemelerin detaylı, hassas ve hızlı işlenebilmesi için dizayn edilmiştir. Yüksek lazer kesim ve kazıma hızı maksimum üretkenlik sağlar.

Attract lazer, Geniş ebat lazer kesim makineleri serisi için rakipsiz, çok kullanışlı kesim alanı konsepti kullanmaktadır. Lazer ALAN 1 de kesim yaparken diğer alanda kesilen malzemeler toplanır. Böylece ürün kesiminde ve malzeme yerleşiminde neredeyse iki kat zaman kazanılır.

laser-double-working-area
laser-double-working-area
Large Format Acrylic and Wood Laser Cutting - Engraving Machine

Lazmaksan lazer makine teknolojisinin 15 yılı aşkın tecrübe teknik bilgi birikimi attractlaser geniş format lazer kesim makinelerindeki kalitenin altyapısını oluşturmaktadır.

Sistemde çok geniş format acrylic kesimi yapılabilmektedir. Makine çalışma alanı 3000*1600 mm olarak düşünüldüğünde tabaka malzemelerin kesimi daha önceden ebatlama ihtiyacı duyulmadan işlenebilmektedir.

large-format-laser_acrylic_cutting
lazer pleksi
lazer wood
large-format-laser_acrylic_cutting
galvo lazer deri 1

Lazer Kesim Makinesi

Lazer kesim makinesi sistemleri kendi içerisinde metal kesim ve metal olmayan malzemelerin (Pleksi, deri, suni deri, keçe, kumaş, ahşap, karton) kesiminde kullanılmak amacıyla iki ana başlık altında açıklanabilir. Genellikle metal kesimlerinde kullanılan lazer cinsi fiber lazer olarak söylenirken metal olmayan malzemelerin kesiminde ise Co2 lazer kaynakları öne çıkar. Çeşitli ebat ve lazer güç seçenekleri mevcuttur. Bunlara örnek vermek gerekirse 3 mm kalınlığında bir MDF malzemeyi kesmek için en küçük ebat lazer kesim makinesi 600*400 mm çalışma alanı ve Co2 80 watt güç yetebiliyorken, 3 mm bir paslanmaz çeliği kesmek için minimum 500 watt bir fiber lazer kaynağına ihtiyaç duyulmaktadır.

Lazer Kesim Makinesi Fiyatları

Lazer kesim makinesi fiyatları çok geniş bir başlık altında anlatılabilir. Nedeni ise piyasada yerli ve yabancı birçok lazer makine üreticisi olması farklı teknoliji lazer kaynakları, makine ebatları ve tasarımları en büyük etkenlerin başında yer almaktadır. Aşağıda bazı lazer kesim makinesi fiyatları için örnek aralıklar verilmiştir.

  • Küçük ebat lazer makinesi fiyatları : 55.000 TL* ile 189.000 TL* arasında lazer metal tüp veya lazer Co2 cam tüp seçeneklerine göre değişkenlik göstermektedir.
  • Geniş ebat lazer makinesi fiyatları ise küçük ebatlı lazer sistemlerine oranla daha pahalıdır. Örneğin: 1400*1000 mm bir Co2 lazer tüplü makine fiyatı 5.000 USD* ile 28.000 USD* arasında farklılık göstermektedir. Bu fiyat farkının en büyük nedenlerinden biri cam tüp veya metal tüp tercih ediliyor olmasıdır. Lazer metal tüpleri lazer cam tüplerine oranla çok daha uzun ömürlüdür.