Lazer Mercek

Lazer Mercek

Lazer Focus Mercekleri, Lazer Tüpünden çıkan aynalar yardımıyla yönlendirilen dağınık ve kalın çapta bulunan lazer ışınını odaklayarak en küçük ve şiddetli güce yükselten materyaldir. Attract Laser Makine grubumuzun tamamında kullanılan USA Patentli ileri teknoloji ile üretilen merceklerimiz kesim kalitesini en maximum seviyelere çıkarırken oluşabilecek hataları ve iş, malzeme kayıplarınıda minumum seviyelere indirmektedir. Attract Lazer Kesim ve Kazıma Makinelerinde 2” ve 2,5” focus mercek grubu kullanılmaktadır. Sistemlerimizin tamamı tarafımızdan buna uygun olarak üretilmektedir.

Lazer Mercek Çalışma Koşulları

Lazer odaklama merceklerinin ilk günkü performansını sürekli hale getirmek için neler yapabiliriz ;

  • Lazer Focus Merceklerinin kirlenmemesi için sistemde bulunan kuru hava kompresörünün çalıştığından ve susuz yeterli basınçta hava verdiğinden emin olun.
  • Odaklama merceğinin düzgün fikslendiğinden emin olun, Lazer Kesim Makinesinin odaklama merceği kesim sırasında titriyor ise bu durum hem merceğinizi tehlikeye düşürür hemde kesim kalitenizi olumsuz yönde etkilemektedir.
  • Lazer Merceğinizi düzenli bir şekilde temizleyin, Temizleme sırasında %90 alkol ve lens temizleme kağıdı kullanmaya özen gösterin.
  • Lazer merceğinizin bombeli kısmının lazer tüpünün ışın geliş yününde olduğa dikkat edin.
Lazer Mercek
Lazer Mercek
Lazer Mercek
Yapım Aşamasında
Yapım Aşamasında